۱۶۴ هزار هکتار از اراضی دریاچه ارومیه مستعد فرسایش خاک است

[ad_1]

خداکرم جلالی معاون وزیر جهاد و رئیس سازمان جنگل‌ها،مراتع و آبخیزداری کشور به همراه مدیرکل منابع طبیعی استان از طرح بوته کاری حاشیه دریاچه ارومیه در بناب بازید کرد.


به گزارش بناب نیوز، معاون آبخیزداری سازمان جنگل‌ها،مراتع و آبخیزداری کشور گفت: برای جلوگیری از بروز گرد و غبار و طوفان های نمکی ۵۰ هزار هکتار از اراضی اطراف دریاچه ارومیه در استان های آذربایجان شرقی و غربی در حال بوته کاری است.
پرویز گرشاسبی در جریان بازدید از طرح بوته کاری حاشیه دریاچه ارومیه در بناب افزود: کنترل کانون‌های گرد و غبار حاشیه دریاچه ارومیه در دستور کار سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور قرار دارد و طی مطالعاتی که این سازمان انجام داده است ۱۶۴ هزار هکتار از اراضی اطراف دریاچه مستعد فرسایش خاک و ایجاد گرد و غبار است.
وی افزود: برای بوته کاری در اطراف دریاچه ارومیه تاکنون ۶۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است و برای رسیدن به نتایج مطلوب قبل کشت بوته خاک محل با خاک حاصلخیز تعویض می شود.
فرماندار بناب نیز در جریان این بازدید گفت: برای بیابان زدایی در ۴ هزار هکتار از اراضی شهرستان بناب بیش از ۱۵ هزار اصله بوته از نوع قره داغ با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال کشت شده است.

پورملا اقدم

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *