جشنواره کباب بناب از سال آینده به صورت بین المللی برگزار می شود

[ad_1]

تاريخ ارسال: سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶
دسته بندی:اجتماعی
یک نظر
بازدید: 81

قائم مقام میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: قرار دادن جشنواره کباب در کنار برنامه های تبریز۲۰۱۸ جزو برنامه های میراث فرهنگی استان است و در تلاشیم جشنواره کباب بناب را از سال آینده بصورت بین المللی برگزار کنیم.

به گزارش بناب نیوز، احمد حمزه زاده در جلسه کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بناب با بیان این مطلب و با اشاره به اهداف برگزاری تبریز۲۰۱۸ اظهار کرد: با اجرای این طرح در درجه اول جهان اسلام می خواهد پایتخت خود را به کشورهای اسلامی معرفی کند.

وی افزود: علاوه بر تبریز ۵ مسیر را در بخش های مختلف برای شهرهای استان پیش بینی کرده ایم که بر اساس ظرفیت های موجود گردشگران از امکانات آن ها استفاده کنند.

قائم مقام میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی سپس با بیان اینکه بناب جزو گلوگاه های اصلی گردشگری است؛ تصریح کرد: با وجود اینکه اعتبارات میراث فرهنگی بسیار ناچیز است ولی برای شهرستان بناب در این بخش اعتبارات خوبی تخصیص یافته است و اعتبارات تخصیصی به میراث فرهنگی بناب امسال ۵۰ درصد افزایش یافته است.

حمزه زاده همچنین از برگزاری سومین دوره جشنواره کباب بناب در شهریورماه امسال خبرداد و گفت: میراث فرهنگی استان در نظر دارد در کنار برگزاری جشنواره کباب صنایع دستی و اثار تاریخی این شهرستان را معرفی نماید.

وی با تأکید بر ضرورت تدوین استانداردهای لازم و نظارت دقیق بر اصالت پخت و عرضه کباب بناب گفت: شیوه پخت و آماده سازی کباب بناب باید همچنان حفظ شود.

این مدیر ارشد میراث فرهنگی با اشاره به ضرورت گنجاندن زمان برگزاری جشنواره کباب بناب در تقویم میراث فرهنگی کشور خاطرنشان کرد: قرار دادن جشنواره کباب در کنار برنامه های تبریز۲۰۱۸ جزو برنامه های میراث فرهنگی استان است و در تلاشیم جشنواره کباب بناب را از سال آینده بصورت بین المللی برگزار کنیم.

حمزه زاده در ادامه سخنان خود با اشاره به میزبانی بناب برای برگزاری همایش ملی گردشگری اذعان کرد: در تلاشیم همایش روستاهای گردشگری آذربایجان شرقی را با محوریت روستای«صَوَر» بناب برگزار کنیم و حمایت های لازم مالی در این خصوص از سوی استان انجام خواهد شد.

 

فارس

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *