ثبت دوچرخه بناب در فهرست آثار ملی میراث فرهنگی کشور

[ad_1]

تاريخ ارسال: سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶
دسته بندی:اجتماعی
یک نظر
بازدید: 88

رئیس شورای اسلامی شهر بناب گفت: ثبت دوچرخه بناب در فهرست آثار ملی جزو مطالبات مردم این شهرستان است که امیدواریم به زودی شاهد ثبت آن باشیم.

به گزارش بناب نیوز، علی اصغر رحیم‌زاده در جلسه کار گروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بناب اظهار داشت: برند غذای استان آذربایجان شرقی در مقطعی کوفته تبریز بود که امروز این برند به کباب بناب تغییر یافته و لازم است برای حفظ این برند نمایشگاه دائمی کباب سنتی بناب را در این شهرستان دایر و راه اندازی کنیم.

وی از مسئولان میراث فرهنگی استان خواست هماهنگی های لازم برای اطلاع رسانی برگزاری جشنواره کباب بناب از طریق صدا و سیمای استان بعمل آید.

رئیس شورای اسلامی شهر بناب سپس با اشاره به اقدامات صورت گرفته جهت ثبت دوچرخه بناب نیز در فهرست آثار ملی میراث فرهنگی کشور بر ایجاد حوزه دوچرخه در بناب تأکید کرد و افزود: ثبت دوچرخه بناب در فهرست آثار ملی جزو مطالبات مردم این شهرستان است که امیدواریم به زودی شاهد ثبت آن باشیم.

رحیم زاده درادامه از آمادگی شورای اسلامی شهر و شهرداری بناب برای توسعه گردشگری در این شهرستان خبرداد.

شهردار بناب نیز در این جلسه از آماده سازی پارک‌ها و بوستان‌های شهر برای استقابل از مسافران خبرداد و گفت: شهرداری بناب نیز با همکاری شورای اسلامی شهر آماده برگزاری جشنواره های تابستانی است که در حال برنامه ریزی است.

نادر داوودی تصریح کرد: امسال سومین دوره جشنواره کباب بناب برگزار خواهد شد که علیرغم فراز و نشیب هایی که در دو دوره قبل این جشنواره شاهد بودیم قطعاً جشنواره سوم با کمترین معایب برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در جشنواره کباب سال گذشته هر روز ۱۵ هزار نفر از شهروندان و مردم سراسر کشور از این جشنواره استقبال کردند؛ گفت: این جشنواره باید پیش درآمدی باشد برای تبریز۲۰۱۸ که بتوان در راستای جذب گردشگران تلاش کرد.

شهردار بناب در ادامه سخنان خود با تأکید بر ضرورت تعامل و همکاری مردم و تمامی دستگاه ها در برگزاری جشنواره کباب بناب خاطرنشان کرد: جشنواره کباب بناب امسال توسط اتحادیه کباب پزان و با همکاری بخش خصوصی برگزار خواهد شد و شورای اسلامی شهر و شهرداری نیز آماده همکاری در برگزاری هرچه بهتر این جشنواره است.

فارس

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *