تجرد، احتمال ابتلا به زوال عقل را افزایش می دهد‎

[ad_1]


به گزارش آی سبک، احتمالاً در نگاه بسیاری از ما ارتباطی میان زوال عقل و تنهایی وجود ندارد؛ اما واقعیت این است که افراد تنها 40 درصد بیش از آنهایی که ازدواج کرده اند به زوال عقل مبتلا می شوند. بر اساس نتایج به دست آمده از آخرین تحقیقات انجام شده، مجردهایی به سنین پیری رسیده اند و آنهایی که بیوه شده اند آسیب پذیرترین گروه برابر این بیماری هستند.

به عقیده پزشکان: تمایل بیشتر متأهل ها به فعالیت های اجتماعی، گفت و گوهای بیشتر، رعایت رژیم غذایی سالم و فعالیت فیزیکی بیشتر از جمله دلایل بروز چنین اتفاقی است. نتیجه چنین فعالیت هایی ارتقای سلامت مغز و محافظت از آن برابر زوال عقل است. به عبارت دیگر، آنچه از متأهلین در مقابل این بیماری محافظت می کند اسم ازدواج و دست کردن یک حلقه نیست؛ بلکه تغییراتی است که به دنبال ازدواج در سبک زندگی پدید می آید.

نکته جالب توجه این است که چنین خطری تنها مجردها و بیوه ها را تهدید می کند؛ در واقع افرادی که طلاق گرفته اند شامل حال چنین گزاره ای نمی شوند. آنچه واضح است داشتن یک همراه خوب تغییراتی با دامنه وسیع در زندگی اینجاد می کند که محافظت از بدن برابر بیماری سختی هم چون زوال عقل و تبعات دردآوری هم چون آلزایمر  یکی از مهم ترین تأثیرات آن است.

منبع: شفقنا به نقل از دیلی میل

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *