آنان که می‌گویند برجام پیروز است، تحریم‌ها شکست خورده پس مشکل کجاست/رکود مطلق کشور را فرا گرفته و کشور اداره نمی‌شود/ نمی‌شود درک و فهم مردم را تعطیل کرد

[ad_1]

امام جمعه بناب گفت: آنان که می‌گویند برجام پیروز است، تحریم‌ها شکست خورده است، پس مشکل کجاست؟! معضل کجاست و حل این مشکلات به دست چه کسی است این در حالی است که رکود مطلق کشور را فرا گرفته و کشور اداره نمی‌شود.

به گزارش بناب نیوز، حجت‌الاسلام شیخ مصطفی باقری‌بنابی در خطبه‌های نماز وحدت آفرین و دشمن شکن جمعه شهرستان بناب با قرائت‌نامه امیرالمؤمنین علی(ع)به مالک اشتر اظهار کرد: ای مالک مردم به تمام عملکرد شما نظارت دارند و حرکات و عملکرد ریز و درشت آنها را رصد کرده و آن را مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌دهند و در نظام اسلامی نمی‌شود درک و فهم مردم را تعطیل کرد.

وی سپس تصریح کرد: افکار عمومی قاضی و ریزبین هستند و زبان مردم را نمی‌توان لال نگه داشت و معیار سنجش حکومت‌ها از نظر عدل، جور، امید و اعتدال افکار عمومی جامعه است نه حراست‌ها و بازرسی‌های عریض و طویل،  پوچ و بی فایده و بی‌خاصیت!

خطیب جمعه شهرستان بناب با بیان اینکه باید به افکار عمومی جامعه ارج و ارزش قائل شد؛ افزود: نمی‌شود به افکار عمومی جامعه سرپوش گذاشت و برای سنجش و ارزیابی عملکرد حاکمان نباید غفلت کرد و خواسته‌های آنها را نادیده گرفت. خصوصاً در کشور مردمی که طاغوت ۲۵۰۰ ساله را از اریکه قدرت ساقط کرده و اسلام و ولایت را برگزیده‌اند و پرچم قرآن و اهل بیت(ع) را به اهتزاز در آورده‌اند و هر روز این مردم جبهه اداره می‌کنند و دفاع انجام می‌دهند.

حجت‌الاسلام باقری‌بنابی با تأکید بر اینکه نظرات مردم را باید محترم شمرد؛ یادآور شد: البته و صد البته وقتی از اکثریت مردم دم می‌زنیم زمانی است که فطری، زلال و صاف و صادق و خودجوش باشند و جو زده نباشند و متأثر از تبلیغات کج اندیشان نباشند و نباید به واقعیت‌ها با چشم بسته نگاه کرد.

وی با اذعان به اینکه باید رئیس و مدیر در جامعه از حرف و حدیث‌های مطرح در جامعه آزرده خاطر نباشد؛  گفت: بلکه باید روی آن فکر و تأمل کند که در کجای کار اشکال داشته و دیوار اعتماد ترک برداشته است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بناب با اشاره به افزایش حجم قاچاق از مرزهای کشور خاطرنشان کرد: آیا مسؤولان بزرگوار از وضع قاچاق آن هم در مبادی‌های ورودی کشور و مرزها نه در داخل شهر خبر دارند؟!

حجت‌الاسلام باقری‌بنابی اضافه کرد: آمارها در این خصوص سرسام آور است و هزاران هزار کانتینر و کشتی حامل جنس قاچاق وارد کشور می‌شود.

وی تأکید کرد: از چه کسی باید پرسید، آیا از آمار و وضع اعتیاد در کشور باخبرید، از خانواده‌هایی که در حاشیه‌های شهرها با هزاران مشکل زندگی می‌کنند؟! از نارضایتی مردم از اداره سراسر کشور خبر دارید؟! از بدبختی کشاورزان و هیچ و پوچ شدن محصولات تولیدی کشاورزان آگاه هستید.

امام جمعه بناب بیان کرد: آیا از وضع تولید، صنعت و صنعت‌گران باخبرید.

حجت‌الاسلام باقری‌بنابی تصریح کرد: آنان که می‌گویند برجام پیروز است، تحریم‌ها شکست خورده است،  پس مشکل کجاست؟! معضل کجاست و حل این مشکلات به دست چه کسی است این در حالی است که رکود مطلق کشور را فرا گرفته و کشور اداره نمی‌شود.

خطیب جمعه شهرستان بناب در ادامه خطبه‌ها خاطرنشان کرد: جواب این همه پرسش یک جمله است و آن هم اینکه مدیریت در تمام بخش‌های کشور بیمار است.

فارس

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *